Siuvinėjimas kryželiu mano gyvenime atsirado 2015. Atsirado pačiu tinkamiausiu metu – kai labai skaudėjo sielą. Po skyrybų su mylimu žmogumi ieškojau kas padėtų atsipalaiduoti ir išlaukti šį skaudų laikotarpį. Taip pradėjau siuvinėti metrikus vaikams ir savo skausmą paversti šilumos ir meilės dovanojimu mažyliams. Tuo metu siuvinėjau taip kaip supratau: išsitraukiau schemą iš interneto, siūlų spalvas pasirinkau ne pagal kodus, o taip kaip man atrodė gerai, audinį ir priemones nusipirkau savo miesto turgelyje. Pirmi darbai buvo nekokybiški, bet man teikė daug malonumo. Bėgant laikui ištobulėjau, atradau parduotuves, kurios prekiavo profesionaliomis priemonėmis siuvinėjimui kryželiu. Bet ten nesulaukdavau šilto patarimo ar konsultacijos, o kartais gaudavau ir nekokybišką paslaugą – pavyzdžiui nelygiai nukirptą audinį. Taip 2018 metais nusprendžiau įkurti savo el. parduotuvę, kurioje siuvinėtojos randa ne tik visas reikiamas priemones, bet ir karščiausias naujienas, kas vyksta siuvinėjimo pasaulyje. Taip pat dalinuosi patarimais kaip pradėti siuvinėti, kaip skaityti rinkinių schemas, kaip pasirinkti tinkamiausias priemones pagal siuvinėjimo sugebėjimus. Nuoširdus dalinimasis padėjo užmegzti ne vieną šiltą draugystę.

Pati pradėjau siuvinėti rinkinius. Smagu, kad viskas, ko reikia paveikslo siuvinėjimui, jau yra supakuota. O siuvinėjant visada galima pridėti dalelę savęs: ką nors papildomai išsiuvinėti šalia, įrėminti unikaliu rėmu ar išsiuvinėtu dizainu papuošti, pavyzdžiui, rankinę ar švarką. 

Pradėjau domėtis kas dar naujo yra siuvinėjimo pasaulyje – be standartinio kryželių dėliojimo ant audinio. Taip parduotuvės asortimentas pasipildė rinkiniais siuvinėti ant plastiko, medienos plokštelių ir drabužių. Taip pat buvo svarbu paįvairinti asortimentą ir praktiškais siuviniais, todėl asortimente yra ir skirtukai, maišeliai, atvirukai, kalėdiniai žaisliukai, dekoracijos, pagalvėlės, staltiesės, pledai, krepšiai.

Svarbus dėmesys tapo detalėms. Kiekvienas Zweigart audinys yra sukirptas mano rankomis – tiksliai, taip kaip reikia siuvinėtojai. Supakuota saugioje pakuotėje, kad audinys nepakeistų savo kokybės ir išlauktų siuvinėjimo momento. O prie specifinių rinkinių dažnai pridedu ir asmeninę rekomendaciją, kuri padeda išvengti nenumatytų klaidų. Taip pat labai norėjau, kad kiekviena siuvinėtoja atrastų tiek pat daug, kiek atranda ir užsienio siuvinėtojos. Todėl pradėjau dairytis tokių rinkinių gamintojų, kurie populiarūs užsienyje, bet deja, Lietuvoje jų nėra arba yra labai mažai. Taip mūsų parduotuvė pirmoji ir vienintelė Lietuvoje pasipildė ukrainiečių sesių autorinių schemų kūrėjų Sa-Stitch rinkiniais. Taip pat prijungėme ir Vervaco rinkinių gamintoją, kuris yra populiarus ypač metrikų siuvinėtojų tarpe. Taip pat į kompaniją priėmėme ir Dobry Lis rinkinius siuvinėjimui ant medienos plokštelių – šie rinkiniai kuriami ir gaminami Lietuvoje.

Visada didžiavausi, kad esu siuvinėtoja kryželiu ir šiuo hobiu sudominau ne vieną savo artimą žmogų. Mano abi sesės taip pat susidomėjo šiuo hobiu, o jauniausioji Neda nuo 2022 metų tapo ir šio verslo dalis. Ji kuria įkvepiantį ir naudingą turinį, pristato karščiausias siuvinėjimo kryželiu naujienas, sugalvoja įdomius siuvinėjimo projektus mūsų bendruomenei, aktyviai bendrauja su jumis ir motyvuoja siuvinėti toliau, kuria firminius Mano Palėpė produktus. Daro viską, kad Jūs mūsų bendruomenėje būtumėte kaip namuose – rastumėte ne tik atsakymus į rūpimus klausimus, bet ir atrastumėte siuvinėjimo draugių.

Pastebiu, kad šis hobis vis labiau populiarėja ir pritraukia vis daugiau žmonių, vyrų ir moterų. Ypač dažnai šį hobį renkasi protinį darbą dirbantys žmonės – marketingo specialistai, gydytojai, mokytojai, darbelių auklėtojos, nekilnojamo turto brokeriai, bankininkai ir t.t. Aš pati turiu el. parduotuvę ir rašau tekstus, todėl dažnai įkvėpimo, atsipalaidavimo ir tiesiog nieko negalvojimo ieškau būtent siuvinėjime kryželiu. Kai žmogus dirba fizinį darbą, jis įrankius palieka darbe ir viskas. Kai žmogus dirba protinį darbą, jis negali palikti minčių darbe. Todėl reikia ieškoti būdų, kaip paleisti mintis. Man siuvinėjimas kryželiu padeda tai padaryti.

Kviečiu išbandyti ir Jus, o mes, kartu su Neda, padarysime viską, kad šis hobis virstų meile iš pirmo dygsnio, o mažos gyvenimo pergalės būtų ne tik gyvenime, bet ir siuvinėjimo lankelyje.

Šilčiausi linkėjimai, 

Sandra ir Neda

Mano Palėpė komanda

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password