SOS. Dingo siuvinėjimo mūza. Ką daryti?

person Posted By: Sandra Kazlauskaitė list In: Motyvacija On: comment Comment: 0 favorite Hit: 1633

Siuvinėjimas kryželiu – itin įtraukiantis hobis ir vienas iš efektyviausių būdų, padedančių atsipalaiduoti, atsikratyti streso, nerimo ar net žalingų įpročių. Tačiau kartais ir šiame hobyje gali dingti įkvėpimas siuvinėti.

Dalinamės laiko ir siuvinėtojų patikrintais būdais, kaip prisišaukti siuvinėjimo mūzą.

1.      Jungtis į žaidimus.

Itin populiarūs siuvinėjimo žaidimai užsienyje užkariauja ir lietuvaičių širdis. Kadangi žaidimai vyksta tiek individualiai, tiek grupėmis, tai itin puikus būdas ne tik pasistūmėti siuvinėjimo procesuose, bet ir susirasti bendraminčių. Žaidimų užduotys gali būti susijusios su išsiuvinėtų kryželių skaičiumi, siuvinėjamomis spalvomis ar  siuvinėjimo detalėmis. Šiuo metu reguliarūs žaidimai vyksta šiose lietuviškose siuvinėjimo grupėse: Kryžiukų namai <3 ir Siuvinėjam kryželiu be streso ( cross stitch without stress )

2.      Sekti savo siuvinėjimo procesą

Siuvinėjimo progresas visada motyvuoja, todėl kviečiame išbandyti sekti savo procesą:

2.1. stebint siuvinėjamo darbo išsiuvinėtą dalį procentais;

2.2. išsikeliant dienos tikslą išsiuvinėti konkretų skaičių kryželių arba suplanuoti visą siuvinėjimo procesą su siuvinėjimo etapais ir numatomą siuvinėjimo užbaigimo datą;

2.3. dalyvaujant įvairiuose siuvinėjimo žaidimuose.

Progreso sekimui ypač tinka siuvinėjimo programėlės Cross Stitch Saga (mokama), Cross Stitch Paradise (nemokama).

3.      Turėti kelis darbus

Itin dažnai motyvacija gali dingti siuvinėjant didelius darbus ar atšilus orams. Todėl rekomenduojame turėti kelis siuvinėjamus darbus 1 didelį pagrindinį ir bent 1 mažesnį, kuris būtų itin patogus nešiotis su savimi. Tokiu atveju galėsite siuvinėti laisvomis minutėmis:

3.1. keliaujant traukiniu, autobusu ar automobiliu;

3.2. laukiant eilėje medicinos įstaigose, kirpykloje ir kt.;

3.3. poilsiaujant gamtoje.

Tam itin puikiai tinka siuviniai ant plastiko ar medienos plokštelių. Šiems siuviniams nereikia siuvinėjimo lankelio, lengvai komplektuojami rankinėje ar mažoje kosmetinėje. Visus siuvinius ant plastiko ir medienos plokštelių rasite čia: ŽIŪRĖTI RINKINIUS

4.      Susitvarkyti siuvinėjimo organizaciją

Tikriausiai kiekviena siuvinėtoja yra susidūrusi su dingusiomis adatomis, siūlais be numeriukų ir visu kitu chaosu siuvinėjimo sandėliuke. Ypač tais atvejais, kai yra ne 1 ir ne 2 pradėtukai, o jų begalybė. Tokiais atvejais kiekvienas siuvinėjimo procesas turi būti atskirai sukomplektuojamas. Tam ypač naudingos priemonės siuvinėjimui:

4.1. adatos – adatinėje;

4.2. siūlai – siūlų rūšiuoklėse;

4.3. karoliukai – karoliukų organaizeriuose;

4.4. siuvinys – susuktas į rulonėlį arba rėmą;

4.5. viskas, kas riekalinga konkrečiam siuviniui sudedama į įmautes arba į dėžutes.

Visas priemones tiek siuvinėjimui, tiek priemonių laikymui galite rasti čia: žIŪRĖTI PRIEMONES

5.      Turėti ritualą

Kasdienis ritualas neleis prarasti motyvacijos siuvinėti. Jį susikurti nėra sunku. Įsivardinkite:

5.1. dienos laiką kada ir kiek laiko skirsite siuvinėjimui;

5.2. kokiomis dienomis, kokius siuvinius siuvinėsite;

5.3. kaip prieisite prie siuvinėjimo. Galbūt prieš pradedant siuvinėti skirsite 30 min. atsigerti arbatos ir peržvelgsite siuvinėjimo naujienas Instagram arba siuvinėsite gurkšnojant kavą ir žiūrint vaizdo įrašus apie siuvinėjimą per Youtube.

6.      Atrasti įkvepiančius dizainus

Tai vienas iš populiariausių būdų sugrįžti į siuvinėjimą. Jus įkvėpti gali ne tik pats dizaino unikalumas, bet ir tai, kokias mintis Jums sukelia: vaizdiniai kaip atrodys išsiuvinėtas, kaip bus apipavidalintas, kur kabės, kam bus naudojama ir kt.

Įkvėpiančių idėjų ir išsiuvinėtų darbų nuotraukas galite rasti Facebook grupėje Mūsų Palėpė. Grupė. Čia dalinamės savo ir gamintojų pateiktais išsiuvinėtų darbų pavyzdžiais.

7.      Miksuoti hobius

Vienas procesas ar vienas hobis gali išvarginti. Todėl svarbi įvairovė. Vienas iš pasiteisinusių būdų – turėti kelis hobius. Galite vieną pusę laiko skirti siuvinėjimui, kitą pusę, pavyzdžiui, knygų skaitymui, mezgimui, nėrimui, siuvimui, deimantinių mozaikų dėliojimui ar tiesiog pasivaikščiojimui gryname ore.  Taip pat tinka siuvinėjimas kas antrą dieną, taip hobio laiką kasdien skiriant maksimaliai vienam hobiui.

8.      Naujos patirtys

Siuvinėjimas kryželiu jau kuris laikas yra perkopęs stereotipus ir vis daugiau siuvinių yra pritaikomi praktiškai. Šiuo metu galite rinktis ne tik standartinius siuvinėjamus paveikslus, bet ir:

      8.1. siuvinius ant plastiko, medžio plokštelės, drabužių;

      8.2. pagalvėles, pledus, staltieses, rankines;

      8.3. maišelius, skirtukus, atvirutes;

      Nauji iššūkiai gali įkvėpti naujiems darbams ir pažvelgti į siuvinėjimą kitomis akimis.                             

           Jūsų patogumui visas šias temas rasite temų skiltyje pasirinkus siuvinėjimo rinkinius.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password